Kategorie:

Ciekawostki: turystyka, sport i humor

Avatar
Opublikowane przez Ewa

Regularnie do każdego z nas dociera niezliczona ilość wiadomości. Jedne uznajemy za powiadomienia zupełnie niepotrzebne, inne za warte odnotowania. Pogłębiają naszą wiedzę na różnorodne zagadnienia. Są też informacje o charakterze zabawowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przedstawione ciekawostki potrafią zatrzymać się w naszej pamięci nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawe fakty o miejscowościach i krajach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności podróżowania. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i następnego dnia w dalekim kraju pstrykamy zdjęcia. Oglądamy interesujące miejsca i nową kulturę. Branża turystyczna oferuje nam dużą ofertę miejsc noclegowych i niespodzianek, z których można skorzystać. Nieznana kraina wszystkich z nas stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka wyprawa nie jest już hermetycznym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom możemy prędko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat dalekiej krainy albo terytorium, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Barcelona, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy krótką podróż, jego lokalnych niespodzianek i miejsc wartych poznania. Osoby planujące urlop albo krótki podróż w Polskę, też szukają skondensowanych informacji. Interesują je treściwe informacje na temat regionu oraz miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Wrocław, Poznań, Kraków czy mniejsze, np. Ełk, Kazimierz Dolny czy Jastarnia. Szybkie informacje o atrakcjach miejsc które chcemy odwiedzić, są niezwykle cenne. Naturalnie, jeśli są przy okazji rzetelne, napisane w komunikatywny i interesujący sposób.

Których informacji poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Przykładowo ciekawostki o groundhoppingu, hostelach czy samolotach elektrycznych. O lotniskach, promach albo namiotach.

Kawały i anegdoty na dobry humor

Nawet permanentny ponurak, lubi rozrywkę. Opowiadanie kawałów, oglądanie śmiesznych filmów, wygłupów kabaretów, oglądanie internetowych memów – to świetna rozrywka. Niezależnie od tego ile odbiorca ma lat, co lubi i w jakim miejscu mieszka. W przeszłości dowcipy, anegdoty i satyryczne rysunki trafiały do czasopism z dowcipami (np. słynny obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z humorem w czasopismach. Obecnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

W przeszłości lubiliśmy rozpowszechniać dowcipy o milicjantach oraz kawały polityczne. Opowiadano dowcipy o babie przychodzącej do lekarza i śmieszne żarty|anegdoty o Wąchocku. W przeszłości popularne były kawały o blondynkach, dowcipy o Chucku Norrisie. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie dowcipy czyli żartobliwe zagadki trafiły nawet do programów telewizyjnych. Nieustannie powielane dowcipy czyli popularne i już nie tak śmieszne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl czy Sadurski.com, najdowcipniejsze anegdoty oraz ciekawostki o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret w serwisie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego karykatury na oczach widzów, można aktualnie zatrudnić na wesele albo spotkanie biznesowe. Bo oglądanie śmiesznych podobizn, komicznych portretów też wpływa na dobry humor.

Niezwykłe ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy lubisz śledzić informacje sportowe? Śledzimy codzienne wydarzenia o rekordach i osiągnięciach słynnych ludzi sportu i cenionych zespołów futbolowych. Ale istnieją też ciekawe fakty – uniwersalne, nieraz niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o drużynach piłkarskich, narodowych drużynach futbolu czy siatkówki. Interesujące fakty sportowe lubi Każdy. Obojętnie, czy chodzi o hokeja, Formułę I, skoki narciarskie czy kolarstwo.

Lubimy też śledzić ciekawostki o zwierzątkach, choć to najczęściej obszar zainteresowań ludzi młodych. Interesują nas ciekawostki o zwierzętach, które widzimy codziennie (np. koty. Poszukujemy także nieznanych ciekawostek o egzotycznych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, co je dziobak, jakie zwyczaje mają kangury, piranie albo wieloryby.

Kobiety wolą wyszukiwać interesujące fakty o diecie i pieczeniu. Interesują się skąd wzięły się pączki, krakersy, przyprawy. Szukają ciekawostek o urodzie. Jaka jest historia perfum, biustonoszy lub lakierach do paznokci oraz okularach.

Panowie lubią ciekawe informacje motoryzacyjne, historyczne, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu lub z Jamesem Bondem. Szukają niezwykłych ciekawostek o rowerach, winach, historii papierosów, o kosmosie.

Wszystkich chyba fascynują niezwykłe fakty o wampirach, świętym Mikołaju, Walentynkach. O podatkach, karnawale albo złocie. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je poszukiwać.