Kategorie:

Gdzie wybrać się na urlop z potomkiem?

Avatar
Opublikowane przez Ewa

Wiele ludzi, co roku spędza urlopy nad krajowym morzem. Mamy do wyboru tutaj wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Dużo osób zwiedza Gdańsk albowiem prócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednak, jeśli ktoś szuka wypoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym często odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości możemy też wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to też znakomite miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się też port jachtowy, a również dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której znajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a też wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Warto, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, nie zapominaj niemniej jednak, by dowiedzieć się znacznie więcej na temat Bon turystyczny na wakacje 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem wiele osób, wskutek tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy wędrowców. Ogromna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż warto tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu atrakcyjnych miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub promem. W miejscowości znajduje się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Jak najbardziej na Mazurach znajdziemy też liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, w następnej kolejności biegnie przez dużo jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niezmiernie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Znajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są też kapitalnym miejscem do grzybobrania. Gigantyczną atrakcją Mazur jest również szlak rzeki Dajny.