Kategorie:

Jakim sposobem zachować się po kolizji na drodze? Zatelefonuj po lawetę

Avatar
Opublikowane przez Ewa

Na drogach możemy natrafić na różnorodne sytuacje. Poruszają się po nim różni kierowcy, również wszyscy, jacy w pełni nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Z tego względu może dochodzić do wielu karamboli samochodowych. Każdy z nas powinien adekwatnie przygotowywać się do takiego zdarzenia. W razie wypadku będziemy wiedzieli, jak wypada postąpić, żeby zdołać zdobyć odszkodowanie, jak oraz inne przywileje.

Dlatego należy pamiętać o tym, iż w wypadku niegroźnego wypadku, stłuczki nie ma obowiązku wzywania policji. W owym czasie po prostu ważne okazuje się wypisanie oświadczenia z miejsca zdarzenia. Musi zostać ono zatwierdzone przez 2 kierowców. Wezwanie policji następuje w czasie, gdy podczas danego wypadku doszło do wezwania straży pożarnej, pogotowani. Także, kiedy zostały poszkodowane osoby, czy zostało popełnione przestępstwo.

Również w momencie, gdy kierowca nie ma dokumentów, ubezpieczenia OC. Jeśli będziemy w takim momencie wzywać policję, to ona będzie mogła ustalić, kto jest sprawcą zdarzenia i przy okazji wezwać Laweta Będzin. Kiedy poruszamy się swoim samochodem, czy kogoś, to musimy zadbać o posiadanie dobrych dokumentów. Wypada przyznać, że na naszych-polskich drogach-dochodzi do niesłychanie wielu wypadków samochodowych. Tak w następstwie tego również oraz my możemy okazać się poszkodowanymi danego wypadku samochodowego. Należałoby byłoby się odpowiednio przed taką sytuacją zabezpieczyć. W jaki sposób? Po prostu wypada posiadać w samochodzie druk o oświadczeniu o zdarzeniu drogowych.

Będziemy mogli w nim od początku do końca określić przyczynę wypadku, zaprezentować poszkodowanego, jaki sprawcę. Poza tym w takim dokumencie także zatwierdzamy zakres spowodowanych szkód, dokładne dane osób, które stały się uczestnikami danego wypadku samochodowego. Musimy również zadbać o to, aby takie oświadczenie została podpisane przez uczestników kolizji. To naturalnie dzięki temu w szybkim czasie będziemy w stanie postarać się o uzyskanie stosownego odszkodowania. Warto jest zabezpieczyć się na drodze w taki sposób. A takie oświadczenie możemy wozić w bagażniku, czy w jakiejkolwiek teczce, z którego w razie wypadku będziemy mogli skorzystać.