Kategorie:

Kompleksowa diagnostyka kardiologów w Sports Medic

Avatar
Opublikowane przez Ewa

{Oferta z zakresu kardiologii realizowana w placówce medycznej Sports Medic to usługi specjalistyczne. Kardiologia Wrocław to leczenie chorób oraz wad w zakresie układu krążeniowego i serca. Kardiolog w pierwszej kolejności zleca odpowiednie badania, a później wprowadza proces leczenia. Wykwalifikowani specjaliści do chorych podchodzą indywidualnie, co wpływa na otrzymanie doskonałych rezultatów.

Zabiegi realizowane w placówce dotyczą kardiologii interwencyjnej. Opiera się ona na zastosowaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W ostatnim przypadku chodzi o diagnostykę i terapię chorób układu krążeniowego oraz serca, bez konieczności fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka lekarska obejmuje: diagnozy kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to mający spore doświadczenie oraz ciągle rozwijający umiejętności eksperci, mający wprawę w terapii dzieci, dorosłych oraz osób uprawiających sport. Do specjalistów trzeba się zgłosić, gdy czuje się: ból lub ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i uczucie osłabienia. W przychodni można skorzystać tak samo z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur leczniczych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Zastosowanie nowoczesnego sprzętu, spora wiedza i kompetencje personelu medycznego motywują do leczenia się w tym miejscu.

Kompleksowa diagnostyka kardiologiczna w Sports Medic zachęca do tego, żeby zgłosić się na rozpoznanie dokładnie tutaj. Jeśli tylko ktoś czuje się ciągle przemęczony, wejście po schodach sprawi mu problem, jak i odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to symptomy, z jakimi musi zgłosić się do podanej placówki leczniczej. Kardiologia Wrocław dokładnie pokazuje, z jakimi objawami się zgłosić.

Podczas konsultacji lekarze przyjrzą się choremu a także podpowiedzą, w jaki sposób poprowadzić prozdrowotny tryb życia na co dzień. Pokazują, że na tachykardię wpływają: wysiłek fizyczny, stres, nadczynność tarczycy i gorączka. Wtedy też przeprowadza się w ośrodku wszechstronne badanie EKG.

Do ośrodka kierują się też chorzy po przebytym SARS COV 2. Wybranym z najcięższych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie może doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Z tego względu tak ważne jest to, żeby chorzy po przebytej chorobie przyjrzeli się swojemu organizmowi. Wykwalifikowani kardiolodzy będą zajmować się pacjentami, którzy w placówce mogą czuć się bezpieczniej.

W celach diagnostycznych wykonywane są w placówce: badania echokardiograficzne, badania EKG, testy obciążeniowe na bieżni ruchomej, holter rejestrowany przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca oraz holter RR. Podwyższone zalecenia do diagnostyki kardiologicznej będą obejmować: pacjentów z niebezpieczeństwem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów obciążeni rodzinne, pacjentów podwyższonego ryzyka leczących się z powodu cukrzycy albo chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka oraz osób aktywnie uprawiających sport. Kiedy jest to konieczne, wykonane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich wliczają się: badania z użyciem cewników, IVUS, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni kardiolodzy do pacjentów podchodzą indywidualnie i to gwarantuje doskonałe efekty leczenia.