Kategorie:

W jaki sposób wybrać psa i co zakupić przed przybyciem pupila do domu?

Avatar
Opublikowane przez Ewa

Świat, w jakim dzisiaj żyjemy bez ustanku leci do przodu, co powoduje, że w wielu wypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich pragnień, jakie mają nasi czworonożni towarzysze. Z tego także względu wybierając dla siebie pieska musimy zastanowić się czy odnajdziemy czas na to, by pies nie był nieszczęśliwy, samotny w stworzonym przez nas domu. Weterynarze z pełnego świata sugerują, że psy są stworzeniami, które odczuwają szereg emocji, a również mają szereg pragnień, które jakikolwiek właściciel ma obowiązek spełnić. Jeśli pragniemy, by skonstruowany przez nas pies był szczęśliwy musimy spełnić parę warunków, które uczynią, że będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, iż świat pieska jest całkowicie przewidywalny, wobec tego także warto już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych postępowań, to naturalnie dzięki jakim później będziemy w stanie określić a w następnej kolejności spełnić wszelkie jego potrzeby. Pamiętajmy również jego świat czworonoga jest także kontrolowany, dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – zobacz przytulanki dla psa sklep. To człowiek udomowił czworonoga, wskutek tego także z biegiem czasu stał się on całkowicie od niego zależny. Taka sytuacja sprawia, iż jeśli mamy pieska w domu i nie spełnimy jego wszystkich pragnień, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie pieska, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów twierdzi, że czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda i miska z jedzeniem. Nic bardziej błędnego, albowiem jeżeli pies w wyniku frustracji i stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta powoduje, że pies pożąda stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu zwyczajnego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, że jego potrzeby są spełnione, będzie najzwyczajniej w świecie w pełni szczęśliwy, a przede wszystkim w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.